Menu

Info

Chemiczna metoda usuwania graffiti jakkolwiek przynosząca zadowalające efekty na powierzchniach "nie absorbujących-twardych" winna byc stosowana jako dzialania doraźne. Należy tutaj zwrócic uwage na fakt, ze chemiczne metody usuwania graffiti nie pozostają bez wpływu na czyszczoną powierzchnię pomimo uzyskania zadowalajacego wzrokowego efektu. Ich wielokrotne stosowanie może w efekcie doprowadzić do jej trwałego uszkodzenia.
W zwiazku z powyższym kolejnym etapem po chemicznym usunięciu graffiti powinno być zabezpieczenie powierzchni przed kolejnymi malowidlami.


Czyszczenie elewacji, ogrodzeń
i murów, kostki brukowej

Zacieki, glony, zabrudzenia atmosferyczne, osad ze spalin, to najczęstsze zabrudzenia elewacji. Nawet najładniejsza i najbardziej kosztowna elewacja po kilku latach wymaga czyszczenia, żeby móc przywrócic jej dawny wygląd. Oferujemy Państwu czyszczenie wszelkiego rodzaju tynków, cegiel, powierzchni betonowych, kamiennych oraz powierzchni pokrytych klinkierem. Dzięki naszym usługom Wasze elewacje ponownie bedą wyglądać jak nowe.

Usuwanie graffiti z powierzchni niezabezpieczonych

Działanie to polega na usuwaniu graffiti z róznych niezabezpieczonych uprzednio powierzchni, w procesie czyszczenia chemicznego, przy zastosowaniu odpowiednio dobranych preparatów do rodzaju powierzchni. Jest to metoda zazwyczaj czasochłonna (zwłaszcza na powierzchniach porowatych), wymagająca zastosowania "wyważonych" operacji mających na celu zlikwidowanie graffiti w sposób nie uszkadzający czyszczonej powierzchni.
(Nie zapewniamy 100% widocznych efektów usunięcia graffiti z tynków miekkich, pomalowanych farbą mineralną lub akrylową uprzednio niezabezpieczonych).

Zabezpieczanie powierzchni
przed graffiti

Polega na pokryciu zabezpieczanej powierzchni (na calej szerokosci do wysokosci okolo 3 - 4m) odpowiednim preparatem, który tworząc trwałą powłokę chroni powierzchnię przed niepożądanymi malunkami. Po wyschnięciu powłoka jest praktycznie niewidoczna. Dzięki tej powłoce zabrudzenia oraz róznego rodzaju farby nie wiąża się w sposób trwały ze strukturą materiału elewacyjnego, lecz utrzymują się na warstwie powłoki ochronnej i można ją usunąć w 100%. Po usunięciu graffiti naleźy ponownie nałożyć-odnowić warstwę zabezpieczenia (w miejscu przeprowadzonego czyszczenia).